Yeni Nesil Kesintisiz Güç Kaynakları

Son yıllarda artan enerji maliyetleri, yüksek verimli elektrik elektronik cihazların kullanımı zorunlu olarak gündeme getirmiştir. Kesintisiz güç kaynakları sektöründe en son teknoloji olarak adlandırılan 3L (Three Level) topolojisi geliştirilmiştir. DSP kontrol ve IGBT doğrultucu ve eviricili kesintisiz güç kaynakları kullanılarak %50 yükte %96 gibi çok yüksek verim değeri elde edilmiştir. 3L Kesintisiz güç kaynakları giriş-çıkış performansı ve verimlilik yönünde 2L Kesintisiz güç kaynaklarına göre daha üstün bir yapıda enerji maliyeti daha düşük ve dinamik yük tepkisi daha hızlıdır. Özellikle yüksek güçlerde, çok yüksek verim değeri sayesinde kısa sürede kendi maliyeti karşılamaktadır.

3 Seviye KGK’lerde kullanılan malzeme boyutlarının küçük olması, trafo kullanılmadığı için demir ve bakır kayıplarının daha az olması açısından, hem yüksek verime sahip (%96’ya kadar) hem de ekonomiye ve doğaya katkıları bakımından çevreci özelliğe sahip bir üründür.

ENEL ENERJİ olarak, yarım yükte %96 verimlilikte çalışan 30-800kVA güç aralığında Kesintisiz güç kaynakları üretimiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Kullanıcılar, düşük verimli KGK yerine, yeni nesil çok yüksek verimli KGK kullandıklarında yapacakları tasarruf miktarı aşağıda, yüksek güç değerleri için hesaplanmıştır.

Yeni nesil çok yüksek verimli Kesintisiz Güç Kaynakları kullanıldığında farklı cihaz güçlerinde 10 yıllık tasarruf miktarı tabloda gösterilmiştir. Tablodan anlaşılacağı gibi, yüksek verimli Kesintisiz güç kaynakları kullanıldığında enerjiye ayrılan bütçe ciddi ölçüde azalmaktadır. ENEL Kesintisiz güç kaynakları bünyesinde üretilen yeni nesil 3L KGK’ler, zor yük tipleri altında yüksek verim ve performansla sorunsuzca kullanıcılara kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

ECO – MODE ile Daha Fazla Tasarruf!
Yüksek verimli çalışma için kullanılan KGK’lerde Programlanabilir MOD özelliği mutlaka bulunmalıdır ve uzaktan kontrol edilebilmelidir. Kullanıcılar, gün içerisinde veya hafta sonları EKO-MODE özelliğini kullanarak, daha fazla tasarruf sağlayabilir.

Haberleşme özelliği

Çok gelişmiş bir kullanıcı ara yüzü bulunmaktadır. Bu ara yüz kullanılarak, KGK üzerinde birçok parametreye ulaşmak mümkün. Test, programlanmış olaylar, Role çıkışların belirlenmesi, uyarı ve data loglarına erişim, e-mail gönderimi, durum analizi, izleme, şifreleme vb. daha birçok özellik bulunmaktadır.

İdeal Çalışma Koşulları
Elektrik elektronik cihazlarda olduğu gibi KGK’lerde sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için uygun ortam koşullarına ihtiyaç duyarlar. Sıcaklık, nem, toz gibi kuşullar KGK’lerin, Akülerin çalışmasını olumsuz etkiler ve verimsiz çalışmalarına neden olur.

Bu dış etkenlerin en yaygın olanı sıcaklıktır ve uygun koşulları sağlamak için klimalar kullanılır. KGK’ler üzerinde harcanan kayıp enerji, ortama ısı enerjisi olarak yayılır. Yeni nesil çok yüksek verimli KGK’ler için kullanılması gereken klima gücü, kayıp enerji daha az olduğu için çok daha düşüktür. Düşük güçte seçilen klima, diğerlerine nazaran daha az enerji harcıyarak enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Düşük İklimlendirme maliyeti
Yeni nesil çok yüksek verimli KGK’ler kullanıldığında, soğutma ihtiyacı doğrudan azalmaktadır.

Kesintisiz ve Kaliteli enerji kullanmanız dileğiyle..