Önemli Bilgiler

Regülatör Çalışma Sistemi

Düzensiz voltajı dengeye sokar. Şebekelerdeki yükselme, düşme problemlerini yok eder. Basınç, gerilim, akım gibi birçok faktörü dengede tutar. Yüksek ya da düşük gerilim de bir denge sağlar. Ev ve sanayi tipleri ayrıdır. Sanayi’ler için üç fazlı Regülâtörler ev’ler için tek fazlı regülâtörler tercih edilir. Bilgisayar sistemi, fotokopi, tıp ve laboratuar cihazlarında, ev ve işyeri aydınlatması, ofis, imalathaneler ve atölyelerde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bir Regülatörde temel olarak bulucu eleman, yayım organı ve servo motor vardır. Bulucu eleman, ayarlanmış büyüklüğün değişimini ölçer. Yayım organı; ayarlayıcı büyüklüğün değişimlerini, ayarlanmış büyüklükle bu büyüklüğün sabit tutulacak değerleri arasındaki farkı düzenler. Servo da gerekli gücü uygulayarak, ayarlayıcı büyüklüğün yayım organı tarafından değişimlerini yerine getirtir. Enel Enerji ile regülatör ile ilgili tüm ihtiyacınız olan durumları kendiniz de anlayarak öğreneceksiniz.

Kullanıldığı alanlar ise; CNC Tezgâhları, Kesintisiz Güç Kaynakları, Tıbbi Cihazlar, Telekomünikasyon cihazları, Otomasyon Ekipmanları, Ağaç İşleme Makineleri, Enjeksiyon Makineleri, Matbaa Makineleri, Radyo Vericileri, Televizyon Vericileri gibi özellikle iletişim araçlarında kullanılır. Tekstil Makineleri, Tasarım Makineleri, – Denizcilik Ekipmanları, Fotoğraf Baskı Makineleri, Asansörler, Kartlı Geçiş Sistemleri, Laboratuar Cihazları, Dişçilik Ekipmanları özellikle voltajın gidip gelmesinden etkilenen, birçok firmada rahatlıkla kullanılır. Regülatör kullanımı olmazsa, birçok makinenin de zarar görmesi durumu ortaya çıkar. Enel Enerji ile sizler, birçok teknik destek de alarak, bu konularda daha detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

İşlerinizin bu tarz düşük ya da yüksek gerilimden etkilenmemesi için en kısa zamanda bir regülatör sahibi olmanız gereklidir. Böylece sizler de daha az maliyet ile işlerinizin de sürekliliğini sağlarsınız. Enel Elektrik ile sizlere en maliyetli voltaj kaynakları sunularak, tüm işlerinizin de yüksek ya da düşük gerilimlerden etkilenmeden güvenli bir şekilde yapılması sağlanmış olur. Aşırı rüzgarlı havalar özellikle, bu tarz olumsuz durumlara neden olarak, çoğu zaman hassas elektronik araçlarınızı, düşük ya da yüksek voltajlar bozabilmektedir. Bu bakımdan da sizlerin kısa sürede bunlara önlem almanız gereklidir. Regülatör sistemi ile hem iş hem de ev sisteminiz, hiçbir şekilde zarar görmeden, kaldığı yerden çalışmasını sürdürmüş olur.

Bir cevap yazın