Önemli Bilgiler

Vrla akü

Aküler özellikle kesintisiz güç kaynaklarının içlerine konularak, elektrik kesintileri olduğu zaman, gereken desteği sağlar. Bu sebeple de eğer ups sisteminiz çok büyükse, o zaman aküler, ups içine konulmaz ayrı bir bölüme konulur. Aküler araç ya da kesintisiz güç kaynakları için son derece önemlidir.

Vrla akü

Aküler özellikle kesintisiz güç kaynaklarının içlerine konularak, elektrik kesintileri olduğu zaman, gereken desteği sağlar. Bu sebeple de eğer ups sisteminiz çok büyükse, o zaman aküler, ups içine konulmaz ayrı bir bölüme konulur. Aküler araç ya da kesintisiz güç kaynakları için son derece önemlidir. Kuru ya da jel tipi olanları vardır. Vrla akü modelleri kuru tipli akülerdir. İyi bakılırsa dayanma süresi de uzar. Kuru aküler içinde jel ya da su bulunmaz. Hareketsiz elektrotlar vardır. Bir sorun olduğunda da dışarı bir sıvı akıtma durumu olmaz. Enel enerji ile sizler en dayanıklı akü modellerini seçme ayrıcalığı elde edeceksiniz.

Kuru aküler kendi kendine boşalmaz. Tam dayanıklılık süresi iyi bakıldığında 16 ayı bulur. Akülerin dayanıklı olması da ortam sıcaklığı ile alakalıdır. Normal şartlarda dayanıklı olması için 20 derece yeterlidir. Daha fazla sıcaklıklar da akünün ömrünü azaltır. Vrla akü de dikkat edilecek nokta ortam sıcaklığının iyi ayarlanmasıdır. Kurşun asitli akü şarj redresörü ile şarjı sağlanır. Sabit akımlı redresörleri tercih etmeniz de daha uygundur. Enel enerji ile sizler akülerde hangi doldurma sistemi daha avantajlı o kaynaklara da kolay bir şekilde erişeceksiniz. Ve böylece akülerinizin dayanma sürekliliğini de artırmış olacaksınız. Bozulmaması için gereken önlemleri sağlamalısınız.

Akü ömürleri gerekli bakımları ile daha sağlıklı bir şekilde uzar. Vrla akü ile daha dayanıklı kullanım alanlarına da kavuşacaksınız. Enel enerji bu bakımdan sizlere gereken teknik desteği de sağlayacaktır. Kuru akülerinizi her şekilde rahatlıkla her yere taşıyabilirsiniz. Sarsıntılardan etkilenmez. Şarjı yok ise ters durumda nakliyesini sağlatmayın. Şarjı dolu olması da gereklidir. Bağlantı sırasında özellikle bağlantıları cihazdan aküye doğru yapmanız da daha sağlıklıdır. Ve voltaj seviyesine monte sırasında dikkat ediniz. Bu önemlidir. Tüm aküler için gerekli bakım ve tamiri yapıldığında ve ortam ısısı sağlandığında, daha uzun ömürlü olması da sağlanmış olur. Böylece de sizler için de masraf azalmış olmaktadır. Enel enerji gereken teknik desteği verecek ve daha uzun ömürlü cihazlarınız olacaktır.

Bir cevap yazın